У тренінгу за курсом «Опортуністичні інфекції, супутні стани та захворювання», який відбувся з 14 по 18 березня 2016 року на базі Львівського міжрегіонального тренінгового центру з питань протидії ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та інших соціально небезпечним хворобам Львівського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом прийняли участь лікарі-інфекціоністи Лисецької ЦРЛ Лінінська І.Р. та Надвірнянської ЦРЛ Мацигін С.Я.

В рамках проекту «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення систем охорони здоров’я» – «ACCESS», який впроваджується ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та Українським національним тренінговим центром ВБО «Час життя плюс» у тісній співпраці з ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського НАМН України» за підтримки Федерального агентства США «Центри з контролю та профілактики захворювань США» (CDC)  в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з  ВІЛ/СНІД (PEPFAR), було організовано стажування на робочому місці на якому з 15 по 19 лютого 2016 р. перебувала заступник головного лікаря обласної клінічної інфекційної лікарні Наталія Дьоміна.

В рамках проекту «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення систем охорони здоров’я» – «ACCESS», який впроваджується ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та Українським національним тренінговим центром ВБО «Час життя плюс» у тісній співпраці з ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім..Л.В.Громашевського НАМН України» за підтримки Федерального агентства США «Центри з контролю та профілактики захворювань США» (CDC) в рамках  Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR) у п’ятиденному тренінгу з 28 березня по 01 квітня 2016 р   «Коінфекція ВІЛ/ВГС» прийме участь заступник головного лікаря ОКІЛ Дьоміна Н.М.

 

В рамках міжнародного проекту «Розбудова клінічного та управлінського потенціалу служби ВІЛ-інфекції/СНІДу України», який впроваджується Міжнародним центром підготовки та освіти в сфері охорони здоров’я (I-TECH) при Університеті Вашингтона (США) та Українським національним тренінговим центром ВБО «Час життя плюс» за підтримки Федерального агентства «Центри контролю та профілактики захворювань США» (CDC), прийняли участь у п’ятиденного тренінгу «Неврологічні і психічні захворювання та розлади у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією», який відбувся з 14 по 18 березня 2016 року у м. Києві. Р.Остяк – головний лікар ОКІЛ та В.Семігіна – лікар-інфекціоніст обласного центру СНІДу та лікар-інфекціоніст кабінету “Довіра” Рожнятівської ЦРЛ  – В.Ленів.

 

 

 

Засідання депутатської комісії

 

02 березня 2016року відбулося засідання депутатської комісії Івано-Франківської обласної ради, де розглядалося питання про виділення коштів на лікування гепатиту С по обласній програмі «Здоров’я населення Прикарпаття 2013-2020 рр.» під головуванням голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства та дитинства М.Піцуряка.

В роботі комісії взяли участь заступник голови ОДА І.Пасічняк та заступник голови обласної ради В.Гладій.

 

 

 

 

Навчання з дотестового та післятестового консультування

 

На виконання зауважень по результатам моніторингового візиту фахівців «ДУ Український центр контролю за соцхворобами» щодо проведення навчання з дотестового та післятестового консультування (надалі ДКТ) та з метою оволодіння методикою виконання швидких тестів (надалі ШТ) щодо наявності ВІЛ-інфекції на базі обласного центру СНІДу проводиться тренінг з дотестового та післятестового консультування, щодо наявності ВІЛ-інфекції. Станом на 03.03.2016 р. пройшли навчання 15 фахівців в тому числі з міських поліклінік м.Івано-Франківська, Калуської, Тлумацької ЦРЛ, Обласного фтизіопульмоцентру. Навчання проводяться 1 раз на тиждень протягом березня та квітня 2016р.

Тренінг має метою покращити якість організації та проведення ДКТ в закладах охорони здоров’я області, щодо наявності ВІЛ-інфекції в плані виявлення осіб з групп осіб з ризикованою поведінкою а також оволодіння методикою виконання швидких тестів щодо наявності ВІЛ-інфекції.

 

Статистичний огляд з ВІЛ/СНІД в Івано-Франківській

області за лютий 2016 р.

 

За лютий 2016р в області зареєстровано 17 випадків ВІЛ-інфекції       (16 дорослих та 1 народжена дітина від ВІЛ-інфікованої матері) в тому числі 10 випадків СНІДу серед дорослих.

 

Померло в січні 4 ВІЛ-інфікованих, в тому числі 3 ВІЛ-інфікованих від захворювань пов’язаних з ВІЛ-інфекцією, 1 з інших причин. З обліку знято 3 дітей у зв’язку з зникненням антитіл до ВІЛ-інфекції.

 

Шляхи передачі ВІЛ-інфекції:

Статевий – 16;

Парентеральний -0

Діти народжені ВІЛ-інфікованими матерями – 1.