56 головних лікарів сфери ВІЛ та туберкульозу опрацювали перешкоди на шляху досягнення європейських та глобальних цілей

 

З 28 по 30 березня 2016 р. в Києві відбувалась Семінар-нарада керівників регіональних центрів профілактики та боротьби зі СНІДом та протитуберкульозної служби «Поточний стан розвитку служб протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу – компонент формування системи громадського здоров’я в Україні».

56 головних лікарів зі всієї України, представники МОЗ, ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» та міжнародних організацій, таких як UNAIDS, проект USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», Фундація АНТИСНІД – США в Україні, працювали над визначенням основних перешкод та шляхів досягнення європейських та глобальних цілей у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу. Робота велась на основі оцінки результатів діяльності служби протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу у 2015 р. Обговорювався відповідний план дій на 2016 рік. В цій нараді прийняв участь Головний лікар обласної клінічної інфекційної лікарні та обласного центру СНІДу Роман Остяк

В рамках семінару-наради учасники працювали за наступними напрямками:

  • Місце України у подоланні ВІЛ-інфекції на глобальному рівні: прискорення у напрямку цілі «нуль»
  • Консультування і тестування – базова стратегія профілактики ВІЛ-інфекції
  • Лікування ВІЛ-інфекції, як профілактика нових випадків інфікування
  • Забезпечення стійкості послуг щодо ВІЛ
  • Розбудова системи громадського здоров’я в Україні. Перспектива реформування служб протидії  СНІДу та туберкульозу
  • Розвиток ефективного управління у протидії туберкульозу

Керівник проекту USAID “Реформа ВІЛ-послуг у дії” Ната Аваліані презентувала учасниками принципи  побудови стійкої моделі надання послуг представникам ключових груп населення з підвищеним ризиком зараження ВІЛ та людям, які живуть з ВІЛ та зробила огляд пілоту «Сталість ВІЛ-послуг», який Проект розпочав впроваджувати у Полтавській, Дніпропетровській, Черкаській, Одеській, Миколаївській областях та містах Херсон і Київ.

За результатами роботи наради буде сформовано проект відповідної резолюції.