Сторінки
Березень 2020
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Категорії
Статистика відвідувань сайту
Категорії

Увага! Гепатит!

Проблема профілактики і лікування хронічних вірусних гепатитів В і С має світовий масштаб. Статистика останніх років показала, що Україна знаходиться в епідемії захворювання на вірусні гепатити – понад 9% населення інфіковані даними вірусами.

За оцінкою експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі близько 180млн осіб  страждають на хронічний вірусний гепатит С, а 350 тис. щороку помирають внаслідок ускладнень, спричинених зазначеним захворюванням. Достатньо всього краплини інфікованої крові, щоб заразити 10 л води. Вірус гепатиту у кілька разів небезпечніший і стійкіший ніж ВІЛ. Дві години знадобиться кип’ятити воду, щоб знешкодити збудник.

Основний шлях передачі — при переливанні донорської крові та її препаратів, різноманітних хірургічних маніпуляціях, тату,користуванні спільно бритвою, манікюрним набором, ножицями, якщо вони забруднені інфікованою кров’ю. Одним з основних шляхів зараження є зараження статевим шляхом. До групи ризику належать лікарі хірургічних спеціальностей, лаборанти, медсестри, хворі особи, які часто отримують ін’єкції. Люди, що ведуть безладне статеве життя. При цьому від моменту захворювання  достатньо шість місяців, щоб недуга перейшла у хронічну форму. Часто гепатит С називають «лагідним, тихим вбивцею». Вірус небезпечний тим, що при захворюванні не помітні симптоми. Серед 100 хворих, лишень у 20% можуть бути прояви хвороби.

Для покращення надання допомоги населенню області на базі Обласної клінічної інфекційної лікарні функціонує гепатологічний кабінет. Завданням кабінету є надання  спеціалізованої і висококваліфікованої допомоги хворим на хронічні захворювання печінки. Велика кількість пацієнтів уже отримала лікування.

При появі симптомів хвороби, а це:

-ШВИДКА ВТОМА, ЗАГАЛЬНА СЛАБІСТЬ БЕЗ ВИДИМИХ НА ТЕ ПРИЧИН, ПЕРІОДИЧНО НУДОТА, ЗНИЖЕННЯ АПЕТИТУ, ВТРАТА ВАГИ, ВИЯВЛЕННЯ МАРКЕРІВ ГЕПАТИТУ-

обов`язково проконсультуйтеся у спеціалістів!!!

Кваліфіковану консультацію ви можете отримати в Обласній клінічній лікарні в гепатологічному кабінеті щоденно протягом робочого тижня з 10 по 13 год (3 поверх центральний корпус № 56-39-17 ). Лікування пацієнтів з хронічними гепатитами є дороговартісним і здійснюється за власний кошт пацієнтів, але з 2014 в Україні вступила в дію  Державна Програма по лікуванню даної патології і велика частина пацієнтів вже отримала таку допомогу.

На даний час інфекційна лікарня забезпечена противірусними препаратами в достатній кількості.

Противірусну терапію за державний кошт отримують тільки ті пацієнти, що знаходяться на обліку  в гепатологічному кабінеті ОКІЛ.

Для того щоб стати на облік і отримати лікування необхідно :

  1. Прийти на консультацію в кабінет з направленням від сімейного лікаря чи інфекціоніста по місцю проживання.
  2. Мати з собою обстеження на виявлення вірусів.
  3. Виписки з госпіталізацій в інших закладах.

Часто хворі задають питання ЧИ ЛІКУЄТЬСЯ ГЕПАТИТ С ? Медики всього світу говорять – ЛІКУЄТЬСЯ і чим швидше, тим успішніше. Лікування дає шанс зупинити хворобу, попередити розвиток цирозу і гепатокациноми, покращити якість життя пацієнта. В ОКІЛ  ви зможете отримати відповіді на питання, які вас цікавлять.

Противірусна терапія складна, потребує правильного призначення і спостереження. Вона є крайнє необхідною, оскільки сприяє видаленню вірусу з організму, зменшення ступеню фіброзу печінки, покращує якість життя пацієнта. Отже не пропустіть момент вчасного початку лікування!

Залишити коментар
    Корисні посилання
    https://moz.gov.ua/ https://nszu.gov.ua/ https://www.president.gov.ua/ https://www.rada.gov.ua/ https://www.kmu.gov.ua/ https://go.diia.app/ https://ehealth.gov.ua/ https://www.pon.org.ua/