Прес-реліз

ВІЛ-інфекція– це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ).

На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена у країнах усіх континентів і її поширення в світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу. В країні в закладах охорони здоров’я під спостереження перебуває більше 140 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих

Івано-Франківська область належить до регіонів із низьким рівнем захворюваності на ВІЛ-інфекцію та низьким рівнем смертності,від захворювань, зумовлених СНІДом (2,0 на 100 тис. нас.)  в той як по Україні показник  складає 7,7 на 100 тис. населення.

Але протягом останніх років покращення не відбувається, збільшується кількість вперше виявлених ВІЛ-інфікованих осіб, зростає кількість хворих на СНІД.

Спостерігається поширення ВІЛ серед загального населення а не тільки в групах ризику до яких відносяться: споживачі ін’єкційних наркотиків, жінки комерційного сексу, чоловіки які практикують секс з чоловіками.

Щорічно зростає кількість ВІЛ-інфікованих в сільській місцевості.

Вражаються найбільш працездатні та репродуктивні верстви населення. До 70% випадків ВІЛ-інфекції виявляється у осіб у віці 25–49 років. Частка яких становить 15-24 роки серед вперше зареєстрованих ВІЛ-інфікованих осіб є досить суттєва і коливається в останні роки в межах 6,3% до 11,9%.

В області до 72% складає статевий шлях передачі ВІЛ-інфекції.

Станом на 01.10.2018 року в області перебуває на обліку 1114 ВІЛ-інфікованих осіб в тому числі зі СНІДом 437. В тому числі  24 дітей з підтвердженим діагнозом ВІЛ-інфекція, з них 9 дітей в стадії СНІДу. Померло за весь час спостереження 547 ВІЛ-інфікованих осіб.

За 9 місяців  виявлено і взято на виявлено серологічні маркери до ВІЛ-інфекції у 182 осіб, з них взято під медичне спостереження 143 ВІЛ-інфікованих осіб, у яких вперше встановлено діагноз ВІЛ-інфекція,

З метою подолання епідемії в Україні запроваджена стратегія «90-90-90». Перших «90» – це виявлення 90% усіх ВІЛ-інфікованих серед населення. Других  «90» – призначити лікування 90% хворим, які взяті на облік. Третіх «90» – досягнути ефективного лікування у 90% пацієнтів, які його отримують.

Слід зазначити, що в Україні запроваджено до контактну профілактику ВІЛ, яка попереджує інфікування  ВІЛ у людей, що відносяться до груп з високим ризиком зараження.

Головним важелем у попередженні поширення ВІЛ-інфекції в країні є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки, насамперед вживання наркотиків, обов’язкове використання при статевих контактах засобів  індивідуального захисту – презервативів. Свідоме ставлення до свого здоров’я забезпечить захист від СНІДу.

Кожній людині важливо знати про свій ВІЛ-статус, тому що на сьогоднішній день тільки кожна друга людина, яка живе з ВІЛ, звернулась за медичною допомогою та перебуває на обліку у закладі, що здійснює медичний нагляд за ВІЛ-позитивними особами.

Знання про свій статус на ВІЛ допоможе уникнути розвитку тяжких захворювань, інвалідизації та передчасної смерті, а також захистити інших людей від інфікування.

Статус на ВІЛ може виявити тільки тестування.

Про те, де пройти тестування на ВІЛ, можна дізнатися в обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІД вул. Гетьмана Сагайдачного ,66 тел.72-07-09,  і не тільки дізнатися, але й пройти обстеження.

Для зручності жителям області в районних лікарнях області організовані та працюють кабінети «Довіра», в поліклініках м. Івано-Франківська функціонують Кабінети безкоштовного анонімного тестування на наявність ВІЛ-інфекції, в яких можна безкоштовно отримати необхідне консультування лікаря та пройти тестування.

 

Івано-Франківський обласний центр профілактики т боротьби зі СНІДом

 

Коментарі заборонені.