Сторінки
Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Категорії
Статистика відвідувань сайту
Категорії
Структура лабораторного відділення
 • відділ скринінгових досліджень на ВІЛ-інфекцію;
 • відділ з проведення веріфікаційних досліджень;
 • відділ з скринінгових досліджень опортуністичних інфекцій;
 • відділ з вірусологічних досліджень;
 • відділ з клініко-біохімічних досліджень;
 • відділ з імунологічних досліджень – не функціонує через відсутність відповідного обладнання;
 • скринінгові та верифікаційні дослідження на ВІЛ;
 • дослідження на маркери опортуністичних інфекцій;
 • дослідження провірусної ДНК ВІЛ – 1, дітям, народженим ВІЛ-інфікованими жінками;
 • вірусне навантаження ВІЛ-1 хворим з ВІЛ-інфекцією;
 • гематологічні, біохімічні  та інші загально-клінічні дослідження, застосовуючи сучасні лабораторні методи.
 • дослідження з визначення CD 4+ лімфоцитів проводить лабораторія ВІЛ-інфекції Тернопільського обласного центру СНІДу (через відсутність відповідного обладнання )
У 2003 році лабораторія Обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом розпочала роботу з проведення скринінгових досліджень на
ВІЛ-інфекцію та опортуністичні інфекції методом ІФА.
З 2006 року проводить підтверджуючі дослідження на ВІЛ методом ІФА та імунноблоту.
З 2007 року, після отримання апаратури, проводиться визначення вірусного навантаження  в форматі ”реального часу” та генотипування вірусних гепатитів В і С.
У 2009 році, з отриманням термоциклеру  Rotor -Gene 6000, розпочато  діагностування провірусу ДНК  ВІЛ-1 у режимі ”реального часу”.
Лабораторія займає 14 кімнат загальною площею в 208,4 кв м, з них для діагностики ВІЛ-інфекції та опортуністичних інфекцій виділено 4 кімнати (площею 62,3 м кв), для проведення медико-біологічних досліджень – 2 кімнати загальною площею 36,2 м кв. та інших досліджень 34,5 м кв.
Лабораторія має наступні функціональні підрозділи:
 • – відділ з проведення скринінгових досліджень на антитіла до ВІЛ;
 • – відділ з проведення верифікаційних досліджень на антитіла до ВІЛ;
 • – відділ молекулярно-біологічних досліджень;
 • – відділ клініко-біохімічних досліджень.
Інші дослідження: паразитологічні, бактеріологічні виконує клініко-діагностична лабораторія Івано-Франківської обласної клінічної інфекційної лікарні.
Визначення кількості СD4+лімфоцитів проводять лабораторії Українського центру СНІДу (частково) і лабораторія Тернопільського обласного центру СНІДу. Визначення провірусної ДНК ВІЛ-1 проводить, лабораторія Українського центру СНІДу.
З 2010 року ці дослідження буде проводити лабораторія Івано-Франківського Обласного Центру профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом
 В штаті лабораторії 5,5 посад лікарів-лаборантів і 8,5 посад  лаборантів, які забезпечують всі види робіт і які пройшли відповідну підготовку. Лікарі-лаборанти пройшли підготовку в Київській Національній медичній академії післядипломної освіти ім П. Л. Шупика МОЗ України, в базових лабораторіях Українського центру СНІДу і в лабораторії молекулярної діагностики Воєводської інфекційної лікарні міста Варшави.

 

З введенням нового приміщення лабораторного комплексу, збільшились можливості щодо введення нових лабораторних технологій.
Були впроваджені:
 • верифікаційні дослідження на ВІЛ-інфекцію методом ІФА і методом імуноблоту;
 • клініко-біохімічні дослідження;
 • визначення рівня вірусного навантаження у ВІЛ-інфікованих пацієнтів;
 • визначення провірусу ДНК ВІЛ-1
Пропонуємо Вашій увазі можливість переглянути приміщення лабораторії:
Кімната для прийому та підготовки клінічних взірців для досліджень
(2 кімнати):
Кімната підготовки клінічних взірців для досліджень
Кімната для проведення скринінгових та підтверджуючих досліджень на ВІЛ
Кімната для проведення скринінгових та підтверджуючих досліджень на ВІЛ
В серпні 2007 року Івано-Франківський Обласний центр приймає участь у виконанні бюджетної програми ”Забезпечення медичних заходів по боротьбі з туберкульозом, профілактики та лікування СНІДу, лікування онкологічних хворих”, завдяки чому отримано обладнання для визначення рівня вірусного навантаження ВІЛ-1:
 • автоматична система пробопідготовки (виділення нуклеїнових кислот) «COBAS AmpliPrep» (виробництва Швейцарія);
 • генетичний аналізатор для визначення рівня вірусного навантаження у форматі ”Real-Time” «COBAS TagMan 48» (накопичення фрагментів нуклеїнових кислот та їх кількісна оцінка) – виробництва Швейцарії.
Отримано всього 3 тест-системи «HIV-1 Monitor v.1.5» фірми ”Roche (виробництва США) і обстежено 144 ВІЛ-інфікованих пацієнта. З грудня 2007 року тест-системи більше не надходили, і в подальшому, обстеження з визначення рівня вірусного навантаження ВІЛ-1 проводилось вірусологічною лабораторією Українського центру СНІДу.
В період  2008 року лабораторія впроваджує дослідження з визначення кількісного рівня вірусного навантаження вірусних гепатитів В і  С. Але, у зв’язку з тим, що тест-системи дороговартістні тимчасово ці роботи були призупинені. Використати ресурс поставленого інструменту, в повній мірі, ми не змогли.
Сьогодні, також, актуальна проблема туберкульозу – найбільш поширеної з опортуністичних інфекцій у ВІЛ-інфікованих, який можна діагностувати за допомогою методу ПЛР.
Хотілось би побажати, щоб були впроваджені на державному рівні Програми забезпечення праймерами для досліджень методом ПЛР гепатитів В і С, так як лікування пегильованими інтерферонами і його моніторинг  без проведення даних досліджень неможливий. А також впровадження програм забезпечення праймерами для проведення досліджень методом ПЛР опортуністичних інфекцій (цитомегаловірусної інфекції, токсоплазмозу, Епштейн- Барр інфекції та інших)
Використання інструменту у багато-профільних лабораторіях є ефективним при проведенні рутинних досліджень.
Роботи з визначення рівня вірусного навантаження ВІЛ-1 поновлені у 2008 році.
Дослідження виконуються тільки пацієнтам Івано-Франківського обласного центру СНІДу, які отримують антиретровірусну терапію.
У липні 2009 року лабораторія акредитується на право проведення вимірювальних робіт у галузі охорони здоров’я. З введенням в дію наказу МОЗ України від 16.09.2009 року № 673, згідно з яким, Центри СНІДу Західного регіону, який включає 7 областей (Волинська, Закарпатська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька) для проведення досліджень з визначення рівня вірусного навантаження ВІЛ-1, що надало можливість інтенсифікувати роботу апарату. Так у 2009 році проведено 294 досліджень, а у 2010 – за неповних, три місяці – 717. Мінімальне навантаження в день 24 дослідження, максимальне – 48.

 

Міжрегіональна лабораторія
Лабораторне відділення є Міжрегіональною лабораторією, яка згідно наказів МОЗ України проводить підтверджуючі дослідження на ВІЛ-інфекцію Івано-Франківському та Чернівецькому обласним центрам СНІДу, лабораторний моніторинг за ВІЛ-інфекцією та антиретровірусною терапією з визначенням копій РНК ВІЛ-1 та провірусної ДНК ВІЛ-1  для областей  Західного регіону: (Івано-Франківська, Волинська, Закарпатська, Рівненська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька )

 

Ми вдячні керівництву компанії ”Roche Diagnostics Ukraine ” пану Віктору Ромасенко, пану  Ярославу Гржибоському і фахівцям сервісної служби Сергію Орлову і Андрію Антоненко, які швидко реагують на наші запити.
Загалом, робота поставленого обладнання у нас не викликає претензій і є задовільною.

 

Завідуюча лабораторією – Прокоф’єва Ольга Олексіївна

тел. (0342) 78-68-37
Залишити коментар
  Корисні посилання
  https://moz.gov.ua/ https://nszu.gov.ua/ https://www.president.gov.ua/ https://www.rada.gov.ua/ https://www.kmu.gov.ua/ https://go.diia.app/ https://ehealth.gov.ua/ https://www.pon.org.ua/